Seçme ve Yerleştirme

Seçme ve Yerleştirme

Kurumların başarıları pozisyona uygun olan doğru yeteneklerin işe alımı ile başlar. Osen Kariyer ve Danışmanlık olarak ortaklarımızın gereksinimine yönelik uzun soluklu işlere imza atabilmek en önemli gayemizdir. İş ortaklarımızın hedefleri doğrultusunda seçme ve yerleştirme sürecimizde amacımız, ihtiyaca yönelik olan en doğru yeteneğin en uygun pozisyonla en kısa sürede buluşmasını sağlamaktır. Uzman ve orta kademe kadrolu pozisyonların seçme ve yerleştirme süreçlerinde iş ortaklarımızı zaman kaybından ve geleneksel işe alım hatalarından korur, kalıcı ve uzun süreli istihdam için iş birliği yaparız.

Bu bağlamda müşterilerimizin ihtiyaçlarını analiz etmek adına detaylı olarak iş ortaklarımızla görüşmeler düzenler ve kritik pozisyonlar için doğru adayın seçme ve yerleştirilmesi konusunda tüm kaynaklarımızı kullanarak titizlikle çalışırız. Kariyer havuzumuz, aday portföyümüz, ileri iş arama tekniklerimiz ve en gelişmiş ölçme ve değerlendirme araçlarımızdan faydalanarak iş ortaklarımızın doğru adayla buluşmasını sağlarız.

Tüm bu süreçte aday ve iş ortaklarımızla etik değerlere bağlı kalarak süreci yönetmek, gizlilik, güven, açık iletişimle ilişkilerimizi geliştirmek ve büyütmek, sürdürülebilirlilikten asla ödün vermemek temel prensiplerimizdir.

Seçme ve Yerleştirme Süreci


İhtiyacı Belirleme
Seçme ve yerleştirme sürecimizde her iş ortağımızın beklentilerinin ve ihtiyaçlarının farklı olduğu bilinci ile beklentileri karşılayacak ve kurum kültürüne uyum sağlayacak adayları bulmak için birebir görüşmeler ile ihtiyaç analizi yaparız.

Anlaşma
İhtiyaç belirlendikten sonra sürecin işleyişi konusunda iş ortaklarımızı detaylı bilgilendirir ve yol haritası çıkarırız.

Araştırma
İş ortaklarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda pozisyona uygun olabilecek personeli kendi network ağımız, gelişmiş veri tabanımız , yayınladığımız ilanlar üzerinden aldığımız başvurular aracılığıyla titizlikle araştırırız.

Değerlendirme
Yapılan CV araştırması neticesinde iş ortaklarımızın beklentilerini karşılayabileceğine inandığımız adaylar ile telefon mülakatı yaparak ön elemeleri gerçekleştiririz. Bu aşamadan olumlu geçen adaylar ile yetkinlik bazlı mülakatlar gerçekleştirir, pozisyon için gerekli test ve envanter analizlerini yaparız.

Raporlama & Sunuş
İş ortaklarımızın gereksinimlerine uygun olan adayların detaylı raporunu hazırlayarak iş ortaklarımıza sunarız.

Mülakat Planlama
Uygun bulunan adayların iş ortaklarımızla görüşmelerini sağlayacak mülakatları planlar ve süreçleri yönetiriz.

Seçme ve Yerleştirme
Uygun bulunan adayın referans kontrolünü sağlar, iş ortağımızdan gelen teklifi sunar ve süreci başlatırız.

Sürecin tamamlanması
Yerleştirilemeyen fakat mülakat süreçlerinde yer alan tüm adaylarımızla sürecin sonlandırıldığı bilgisini paylaşırız.
Seçme ve yerleştirme sürecimizin başından sonuna kadar iş ortaklarımızı temsil ettiğimiz bilinciyle adaylarımıza en iyi iş alım deneyimini yaşatmayı hedefleriz.